ادامه بحران آتش‌سوزی جنگل‌ها در کانادا و وضعیت اضطراری هوا در آمریکا

تداوم آتش سوزی‌های جنگلی در کانادا، گرمای طاقت فرسا و کیفیت پایین هوا وضعیت را در مناطقی از کانادا، آمریکا و اروپا بغرنج کرده است.

ادامه بحران آتش‌سوزی جنگل‌ها در کانادا  و  وضعیت اضطراری هوا در آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل جشنواره وب، ادامه آتش سوزی جنگلی و دود ناشی از آن‌ها در کانادا و آمریکا و کیفیت هوایی پایین  وضعیت را در این دو کشور واقع در آمریکای شمالی  و حتی بخش‌هایی از اروپا بغرنج کرده است.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» ناظران در مورد شرایط بسیار ناسالم یا اضطراری که میلیون‌ها نفر به ویژه در «دیترویت» و «شیکاگو» در آمریکا با آن مواجه هستند، هشدار دادند. در «انتاریو» در کانادا، شمال «مینه سوتا» و «میشیگان» تا ایالت‌های «کارولینای شمالی» و «جورجیا» نیز هشدار صادر شده است. وسعت جنگل‌های کانادا ۲.۴ میلیون کیلومتر مربع است . ۱۰ در صد از کل جنگل‌های جهان در کانادا است.

 

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا اعلام کرد که روز چهارشنبه، شیکاگو با بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت شاخص کیفیت هوای «بسیار ناسالم» را ثبت کرد. در دیترویت با ۴.۳ میلیون نفر نیز بدترین کیفیت هوای آمریکا «خطرناک»  ثبت شد.

آتش‌سوزی‌های جنگلی به مدت ۲ ماه در بخش‌هایی از کانادا وضعیت را بغرنج کرده و دود با ذرات خطرناک برای افراد حساس مضر است.

 

اداره ملی هواشناسی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که دود آتش‌سوزی از کانادا کیفیت هوا را در بخش‌هایی از دره می‌سی‌سی‌پی، اوهایوی غربی، آپالاچی‌ مرکزی کاهش می‌دهد. دود ناشی از آتش سوزی در سراسر اقیانوس اطلس و کشورهای اروپایی از جمله پرتغال و اسپانیا سرایت کرده است. دانشمندان می‌گویند تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان به افزایش آتش سوزی‌های جنگلی، امواج گرما و سامانه‌های شدید اقلیمی کمک می‌کند.

 

برخی منابع خبری کانادایی اعلام کردند که تاکنون ۲۹ هزار نفر به دلیل خطر آتش‌سوزی از خانه‌های خود  را ترک کرده‌اند  و  آتش سوزی جنگل‌ها در ایالت «آلبرتا» به ۱۰۸ نقطه رسیده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post رئیسی فرا رسیدن عید سعید قربان را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت
Next post شرایط پرسپولیس صدای گل محمدی را درآورد