بازدید رایگان گردشگران و تورها از اماکن تاریخی البرز

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: آثار و بناهای تاریخی البرز از جمله تپه ازبکی، کاروانسرای ینگی امام، آسیاب مهدی آباد و… در هفته میراث‌فرهنگی از ۲۸ اردیبهشت تا 3 خرداد، پذیرای گردشگران و تورهای گروهی است.

بازدید رایگان گردشگران و تورها از اماکن تاریخی البرز

به گزارش جشنواره وب از کرج، رحیم خاکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه، گفت: به گفته معاون وزیر پیام ملی این هفته به عنوان «میراث فرهنگی؛ هویت ملی و نشاط اجتماعی» معرفی شده است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به امکان بازدید رایگان گردشگران و تورها از اماکن تاریخی البرز در هفته میراث‌فرهنگی، گفت: طی مکاتبه‌ای با آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی از تورهای گروهی بازدید از آثار تاریخی به صورت رایگان دعوت می‌شود.

خاکی از برگزاری برخی کارگاه‌های آموزشی مرتبط با میراث‌فرهنگی خبر داد و افزود: در این هفته در محوطه کاخ مروارید، کارگاه آموزشی مرمت اشیا تاریخی برپا می‌شود و در صورت رسیدن تعداد متقاضیان به حد نصاب، آموزش‌های مرمت اشیا تاریخی پس از این مدت نیز ادامه می‌یابد.

همچنین کارگاه آموزشی قوانین مرتبط با میراث‌فرهنگی برای علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه برگزار می‌شود.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از خادمان میراث فرهنگی و پاکسازی تپه ازبکی و کاروانسرای ینگی امام به همراه دوستداران این حوزه را از دیگر اقدامات در هفته میراث‌فرهنگی عنوان کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه در واقع تمام ایام سال، هفته میراث فرهنگی است، افزود: آثار تاریخی هویت و تاریخچه ماست و همه ما وظیفه داریم در تمام ایام نسبت به حفظ و نگهداری این آثار کوشا باشیم.

به گفته خاکی دستگاه دولتی متولی، بدون همکاری مردم و سایر دستگاه‌ها قادر به حفظ این میراث ارزشمند نیست.

این مقام مسؤول در پایان از تمام افراد علاقه‌مند و داری ایده خلاقانه و همچنین خیران میراث ‌فرهنگی برای حفظ این میراث تاریخی دعوت به همکاری کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post «پلیس» فرشته نجات مادر و نوزاد قزوینی
Next post اردوغان: جو بایدن دستور سرنگونی من‌را داده است