حدود ۲ هزار فقره تسهیلات به واحد‌های تولیدی ارائه شد

سرپرست اداره صنعت، معدن و نجارت استان البرز گفت: بانک‌های عامل استان البرز از ابتدای سال تاکنون مجموعا ۱۷۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۱۹۳۵۵ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی اعم از صنفی و صنعتی پرداخت نموده است.

حدود ۲ هزار فقره تسهیلات به واحد‌های تولیدی ارائه شد

محمد انصاری، سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: نظامندی تسهیلات اعطایی به واحدهای صنعتی از مجرای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز مورد تاکید قرار دارد.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به ضرورت ساماندهی آمار واقعی تسهیلات پرداختی به واحد های صنعتی استان، گفت: برای نظام‌مند نمودن روند پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاه‌های اقتصادی استان، باید همه موارد اعطایی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و یک مجرای قابل رصد انجام شود.

 انصاری ادامه داد: بانک‌های عامل استان البرز از ابتدای سال تاکنون مجموعا ۱۷۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۱۹۳۵۵ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی اعم از صنفی و صنعتی پرداخت نموده است که از این تعدا صرفا ۲۹ فقره به مبلغ ۳۸۷۳ میلیارد ریال از مسیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بوده است. 

وی افزود: فاصله معنادار در میزان پرداخت تسهیلات مستقیم بانک ها به واحدهای صنعتی با میزان تسهیلات رونق تولید که دارای مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هستند، اهمیت این اقدام در روند ساماندهی پرداختی‌ها را بیش از پیش نشان می‌دهد.

انصاری گفت: درخواست تأمین نقدینگی و تسهیلات بانکی مهمترین سرفصل مسائل طرح شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز است و این در حالی است که بانک‌های استان همواره بر همکاری همه جانبه خود در این موضوع تاکید دارند و مدعی پرداخت رقم قابل اعتنایی از محل پرداخت‌های مستقیم به واحدهای صنعتی هستند.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: ما ضمن استقبال از این موضوع و در راستای ساماندهی آمار پرداختی ها، درخواست داریم کارگروه تسهیل مجرای تعریف شده این تسهیلات از مرحله تصویب تا مرحله پرداخت باشد تا عملکرد استان در این حوزه نمود بیشتری پیدا کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post ترامپ: در مناظره‌های مقدماتی جمهوریخواهان شرکت نمی‌کنم
Next post آیت‌الله رئیسی با آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار کرد +تصاویر