زیارت حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه قرآن+عکس

غرفه حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه قرآن، با اجرای دکوری زیبا از حرم قمر منیر بنی هاشم (ع) حال و هوای خاصی به مصلای بزرگ امام خمینی (ره) داده و عاشقان اهل بیت (ع) از راه دور حرم آن حضرت را زیارت می‌کنند.

زیارت حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه قرآن+عکس

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا غرفه حرم حضرت عباس (ع) در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یکی از بخش‌های محبوب نمایشگاه امسال است که بازدیدکنندگان با حضور در این غرفه ضمن توسل به قمر منیر بنی هاشم با ماکت حرم نورانی آن حضرت عکس یادگاری می‌گیرند و از پرچم گنبد حرم مطهر آن حضرت تبرک می‌جویند.

احمد کعبی مسئول غرفه مجمع علمی قرآن کریم در آستان قدس عباسی (العتبة العباسیة المقدسه) نمایشگاه بین‌المللی قرآن، درباره فعالیت‌ها و انگیزه حضور در نمایشگاه گفت: شرکت در این نمایشگاه به منظور بیان نقش آستان قدس عباسی در فعال‌سازی فرهنگ قرآنی در سطوح مختلف تفسیر، تألیف، اجراء، خوشنویسی و چاپ از طریق تشکیلات مجمع علمی قرآن کریم است.

وی به چاپ تعدادی قرآن با خط خوشنویسان عراقی در چاپخانه‌های آستان قدس عباسی اشاره‌ کرد و افزود: یکی از قرآن‌ها به قلم هزار و ۷۵۰ نفر از زائرانی است که مسیر نجف تا کربلا را در اربعین طی کرده‌اند و اسامی آنان از سراسر جهان در قرآن کنار آیه‌ها، نوشته شده است.

مصحف نگارش شده در عتبه عباسی کعبی حضور در نمایشگاه را کسب دستاوردهای فکری و قرآنی عنوان کرد و گفت: امید داریم با طراحی زیبای دکور غرفه در نمایشگاه، که شبیه به گنبد و بارگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) است، تمایزی با دیگر غرفه‌ها داشته باشیم. وی در آخر از نصب پرچم گنبد حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه خبر داد و افزود: امیدواریم که نتیجه‌ کار، شایسته نمایندگی از آستان قدس عباسی به ویژه جنبه‌‌های قرآنی آن باشد.

پرچم گنبد حرم حضرت عباس در نمایشگاه قرآن پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post تظاهرات مردم اردن در محکومیت یورش صهیونیست‌ها به مسجدالأقصی
Next post دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان/ آرزویم را برآورده ساز+فیلم