سعودی‌ها هزینه عمره را کاهش دادند

عربستان هزینه سفر عمره مفرده را با لغو محدودیت‌های کرونایی در مسجدالحرام حدود ۱۵ درصد کاهش داد و زائران کشورهای مختلف با هزینه کم‌تری می‌توانند به این سفر مشرف شوند.

سعودی‌ها هزینه عمره را کاهش دادند

به گزارش خبرنگار حج و زیارت جشنواره وب، پس از اعلام لغو محدودیت‌های کرونایی از سوی وزیر حج عربستان، هزینه سفر به عمره مفرده نیز کاهش یافت. کاهش ۱۵ درصدی هزینه تشرف به عمره مفرده بر همین اساس، دیگر محدودیت‌های کرونایی در مسجدالحرام اعمال نمی‌شود و عمره‌گزاران نیز می‌توانند با هزینه کمتری نسبت به سال‌های گذشته به این سفر معنوی مشرف شوند.

به‌ گفته یک منبع مطلع، هزینه سفر عمره به طور متوسط ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و هدف از این اقدام سعودی‌ها، جدب بیشتر زائران و رونق گردشگری چه زیارتی و چه غیرزیارتی است. وضعیت عمره هنوز برای ایرانیان مشخص نیست با وجود کاهش هزینه تشرف به عمره مفرده برای زائران کشورهای مختلف، همچنان وضعیت عمره مفرده برای زائران ایرانی مشخص نیست و حدود ۶ میلیون ایرانی در انتظار زیارت خانه خدا هستند. البته مسؤولان حج و زیارت قرار بود در سفر به عربستان وضعیت عمره برای ایرانیان را با طرف سعودی مطرح کنند که تاکنون موضوعی در این رابطه منعکس نشده است. علاوه بر این، برقراری عمره مفرده در گرو ایجاد ارتباط سیاسی با عربستان و راه‌اندازی کنسولگری است. با لغو محدودیت‌های کرونایی در حج آینده، انتظار می‌رود سعودی‌ها هزینه حج تمتع را نیز نسبت به حج گذشته کاهش دهند تا زائران به دلیل افزایش هزینه‌ها از این سفر بازنمانند. به گزارش فارس، عربستان در روزهای اخیر از افزایش تعداد حجاج برای حج تمنع آینده نیز خبر داده و محدودیت سنی ایام کرونا و ممنوعیت تشرف زائران بالای ۶۵ سال به حج تمتع، برای حج آینده اعمال نمی‌شود. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post ۱۰ تیم برتر اروپا مشخص شدند+عکس
Next post کاهش 16 هزار و 91 واحدی شاخص بورس تهران