سند ملی کنترل کاهش طلاق برای البرز بومی سازی شود

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با بیان اینکه سند ملی کنترل کاهش طلاق برای استان البرز باید بومی سازی شود، گفت: استان البرز استانی مهاجرپذیر است بطوریکه سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت استان اضافه می شود. بنابراین باید این سند بر اساس شاخص‌های مختلف استان بومی سازی شود.

سند ملی کنترل کاهش طلاق برای البرز بومی سازی شود

به گزارش جشنواره وب از کرج، محمد جواد کاظمینی، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز، در نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای کاربردی و قابل اجرا جهت کنترل و کاهش آمار طلاق در استان البرز، گفت: علی رغم روند افزایشی آمار طلاق در سنوات اخیر، در سال گذشته روند آمار طلاق در استان البرز روند کاهشی بوده است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان با اقدامات موثر و ارائه راهکارهای عملیاتی گام‌های موثری در این زمینه برداشت، اظهار کرد: توجه به مقوله‌های مهم؛ آموزش و مشاوره در مراحل مختلف زندگی از جمله سنین نوجوانی و جوانی می‌تواند به برقراری ارتباط موثر و شناخت کافی منجر شود که باید بیش از پیش مورد توجه کانون‌های فکری و اندیشه ای قرار گیرد.

کاظمینی افزود: این هیأت اندیشه ورز از سال گذشته فعالیت خود را در سطح استان البرز آغاز کرده است. در این راستا ضروری است علاوه بر دستگاه‌های مسؤول در این امر از جمله؛ بهزیستی، دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی و ورزش و جوانان که طبق سند نقش مهم و محوری دارند، با حضور اندیشمندان حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نسبت به ارائه راهکارهای عملیاتی در حوزه کاهش آمار طلاق اقدام کرد. در این راستا از علاقه مندان حوزه‌های علمی و پژوهشی دعوت بعمل می‌آید ضمن برقراری و ارتباط تنگاتنگ با این هیأت، به رسالت اجتماعی خود در راستای بهبود زندگی و تغییر نگرش به سبک زندگی جامه عمل بپوشانند.

مقدمه ازدواج پایدار، آموزش مهارت‌های ارتباطی است 

وی افزود: ماحصل مباحث مطرح شده در این جلسات در کنار بررسی راهکارهای علمی، حاکی از تجربیات زیسته است که بیانگر اهمیت توجه به مقوله ازدواج پایدار است که باید از طریق مهارت‌های ارتباطی به نسل جوان و نوجوان منتقل شود.

به گفته وی تجربیات زیسته هر یک از ما مؤید این مطلب است که اگر نتوانیم نسل نوجوان و جوان را پیش از امر ازدواج به آموزش مهارت‌های ارتباطی و زندگی پیوند دهیم، نتوانسته ایم گامی مهم در راستای تحکیم بنیان خانواده که به کاهش آمار طلاق بینجامد، برداریم.

وی‌ تاکید کرد: توجه کانون‌های مهم محلات همچون مساجد نقش محوری در این حوزه دارند که با هدف گذاری مناسب می توانند یاریگر مسؤولان در امر کاهش آمار طلاق در استان باشند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post نخست‌وزیر عراق: ترکمنستان را تامین‌کننده بالقوه گاز «بغداد» می‌دانیم
Next post صدور بیش از ۱۴ هزار مجوز کسب‌وکار از طریق درگاه ملی مجوزها در کرمان