طرح یک فوریتی کنکور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تصویب طرح یک فوریتی کنکوری مجلس در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: در این طرح، پیش‌بینی شده میزان تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری در شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین شود.

طرح یک فوریتی کنکور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شد

به گزارش گروه سیاسی جشنواره وب،رضا حاجی‌پور در تشریح نشست امروز (دوشنبه، 18 اردیبهشت‌) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، عنوان کرد: در نشست امروز طرح یک فوریتی اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حضور رئیس سازمان سنجش، معاون وزیر آموزش و پرورش و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در حضور اعضای کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این طرح، اصلاح قانون سال 92 مجلس بوده و در آن اشاره شده که میزان تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری با پیشنهاد آموزش و پرورش توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین شود، همچنین شورا مکلف است میزان تأثیر قطعی سوابق تحصیلی را قبل از شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ها به اطلاع عموم برساند.

این نماینده مجلس، افزود: در ماده‌های بعدی این قانون نیز مجازات‌هایی در صورت استنکاف از قانون پیش‌بینی شده و در ماده آخر این طرح نیز تأکید شده، سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از سال 1403 و بعد از آن براساس این قانون صورت می‌پذیرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post اختصاص 8 هزار میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌شرقی/ علت طولانی شدن اجرای پروژه‌ها
Next post اعزام نخستین محموله تجهیزات دستگاه ام. آر. آی به شهرستان آبدانان