قطار متفاوت‌ترین کنکور به ایستگاه آزمون رسید/ کمرنگ‌ترین حالت استرس

نوبت اول آزمون سراسری از صبح امروز آغاز شد و این در حالی است که به دلیل دو نوبت شدن کنکور، امروز استرس چندانی در چهره داوطلبان دیده نمی‌شد.

قطار متفاوت‌ترین کنکور به ایستگاه آزمون رسید/ کمرنگ‌ترین حالت استرس

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه جشنواره وب، امروز پنج‌شنبه ۲۹ دی‌ماه روزی است که بسیاری از جوانان کشور و حتی مسوولان در انتظار فرارسیدن آن بودند، روز برگزاری متفاوت‌ترین کنکور. این کنکور متفاوت‌ترین است، چرا که چند تغییر در کنکور امسال داریم؛ تغییر ظاهری و زمانی اینکه کنکور امروز نخستین کنکور زمستانی بوده است، «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه ها» و «برگزاری دو بار در سال» چهار تغییر مهم در کنکور ۱۴۰۲ است. اما صبح امروز وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برای بازدید از متفاوت‌ترین کنکور میهمان دانشگاه علامه طباطبایی بودند. صبح امروز برای رسیدن به این دانشگاه، وارد دهکده المپیک که می شدی از ازدحام ماشین ها و ترافیک ایجاد شده بوی کنکور به مشام می رسید، استرس را می شد حتی از داخل ماشین ها حس کرد از هر ماشین یکی پیاده می شد و با عجله پیاده به سمت دانشگاه می‌رفت تا نکند ترافیک مانع از رسیدن به موقعش به آزمون شود.

البته پیش تر که می‌رفتیم استرس کمتری را شاهد بودیم، از صحبت داوطلبانی که برای شرکت در آزمون می‌رفتند می‌شد متوجه شد که برخی به این آزمون به عنوان آزمون آزمایشی نگاه کرده‌اند و برخی دیگر آمده اند تا فرصت دی ماه را از خود نگیرند اما نگاه اصلی شان به آزمون تیرماه است. کافی بود کمی پشت درب دانشگاه بایستیم تا به سال های دورتر سفر کنیم، والدینی که در انتظار فرزندشان گاهی ذکر بر لب داشتند و گاهی با یکدیگر از خاطرات کنکور خودشان می‌گفتند، از اینکه آن زمان تنها به حوزه کنکور می رفتند و نه والدینی برای همراهی شان می رفت و نه با ماشین شخصی به حوزه میبردنشان. یکی از مادرها هم از راحتی قبولی در کنکور در سال های اخیر می‌گفت و دیگران را مجاب می‌کرد که قبولی دانشگاه سهل شده و با برگزاری دوبار کنکور در سال راحت تر هم شده است. پدر یکی از داوطلبان نیز با آرزوی موفقیت برای همه جوانان از تقلب های صورت گرفته در کنکور صحبت می‌کرد و می‌گفت اینکه برخی سعی دارند با تقلب به موفقیت برسند سبب کاهش انگیزه در داوطلبان دیگر می شود.

البته مسوولان برگزاری آزمون نیز این موضوع را جدی گرفته اند و امنیت آزمون داوطلبان برایشان به شکل ویژه اهمیت دارد، این مسأله را از همان پشت درب دانشگاه نیز می توان فهمید چرا که اینترنت‌ها در محدوده حوزه قطع بود و وزیر علوم گفت: علت قطعی اینترنت حفظ آرامش و امنیت داوطلبان است. پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز گفت: صیانت از تلاش ها و زحمات داوطلبان بسیار برای ما اهمیت دارد و برای حفظ زحماتشان تلاش می کنیم. پیشگیری از تقلب ها و تخلفات فقط در قطعی نت خلاصه نمی شود و این مساله را می توان جلوی درب ورودی سالن برگزاری آزمون متوجه شد چرا که حتی بطری های آب و آن یه مشت گردو که مادر در جیب فرزندش ریخته تا در جلسه آزمون همراهش باشد را هم گرفته اند و اجازه ورود هیچ گونه وسیله ای حتی خوراکی به داخل جلسه صادر نمی شود.

  البته سازمان سنجش آموزش کشور با ارسال پیامکی به ساکنان محدوده حوزه‌های برگزاری آزمون از آن‌ها پوزش خواست. بعدازظهر امروز هم داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و به این ترتیب شلوغ‌ترین روز کنکور به پایان می‌رسد. فردا باید شاهد رقابت کنکوری‌ها در گروه‌های علوم انسانی، علوم ریاضی و هنر باشیم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی مجتمع تفریحی توریستی اوترآباد
Next post حسینی: شکست پیکان مقابل ملوان تلخ بود/ گل بچه‌گانه‌ای خوردیم