مسیرهای لازم برای افزایش جمعیت در جامعه طراحی شود

مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی گفت: مؤثرترین عوامل هویت و قدرت در هر جامعه‌ای جمعیت است که ضروری است فارغ از مباحث ساختاری، مسیرهای لازم برای افزایش جمعیت در جامعه طراحی شود.

مسیرهای لازم برای افزایش جمعیت در جامعه طراحی شود

به گزارش جشنواره وب از اراک، 24 تا 30 اردیبهشت ماه به عنوان هفته ملی جمعیت با شعار «سهم من از جوانی ایران»  و ۳۰ اردیبهشت ماه به پیشنهاد سازمان ثبت احوال ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، و مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان “روز ملی جمعیت” نامگذاری شده است. اولین روز از این هفته یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با عنوان “رسانه و جوانی جمعیت” و دومین روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲با عنوان “مدیران و جوانی جمعیت” نامگذاری شده است. سومین و چهارمین روز از هفته ملی جمعیت سه شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ با عنوان “خانواده موفق و جوانی جمعیت” و چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲با عنوان “دستگاه‌های دولتی و جوانی جمعیت” گرامی داشته می‌شود.

  همچنین پنجمین روز از این هفته پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲با عنوان “شرکت‌های خصوصی و جوانی جمعیت” و ششمین روز آن جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲با عنوان “نخبگان و جوانی جمعیت” نامیده شده است. آخرین روز از هفته ملی جمعیت هم شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲تحت عنوان “گروه های مردم نهاد و جوانی جمعیت” نامگذاری شده است.  کاهش جمعیت و آینده هولناک پیری مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با بیان اینکه در این هفته برنامه‌های مبتنی بر سیاست‌های کلی جمعیت مانند ارتقا پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و… در استان برگزار خواهد شد، بیان کرد: بدون شک مؤثرترین عوامل هویت و قدرت در هر جامعه‌ای جمعیت است که ضروری است فارغ از مباحث ساختاری، مسیرهای لازم برای افزایش جمعیت در جامعه طراحی شود.    کاهش جمعیت که به تعبیر مقام معظم رهبری باید از آن به  عنوان آینده هولناک پیری یاد کرده‌اند، خطرات و آسیب‌های فراوانی را برای کشور به همراه دارد که راهکار مقابله با این خطرات افزایش فرزندآوری است

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post آزمایش موفقیت‌آمیز پیشرفته‌ترین واحد فولادسازی القایی کشور در تبریز/ تولید 2.5 درصد آب در صنعت
Next post دستگیری متهم به سرقت میلیاردی ارز دیجیتال در بردسکن