گلستان میزبان ۳۵۰ هنرمند از قومیت‌های مختلف

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان‌ گفت: شانزدهمین جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام به مدت پنج روز و با حضور ۳۵۰ هنرمند از قومیت ها و ملیت های مختلف در گرگان برگزار خواهد شد.

گلستان میزبان ۳۵۰ هنرمند از قومیت‌های مختلف

به گزارش خبرنگار جشنواره وب از گرگان، محمدجواد ساوری عصر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شانزدهمین جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام، به مدت پنج روز  و با حضور ۳۵۰ هنرمند از قومیت ها و ملیت های مختلف اجرا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان‌ گفت: در این مراسم بیش از ۳۰ استان کشور با حضور ۳۵۰ هنرمند به نمایش آداب و رسوم اقوام خود خواهند پرداخت.

وی افزود: در این جشنواره 27 سیاه چادر برپا خواهد شد و ۲۵ غرفه هم به عرضه صنایع دستی خود می‌پردازند؛ همچنین هشت مزرعه گردشگری با شرکت هنرمندان فعالیت خواهند کرد و همچنین ۷۷ غرفه، سوغات استان‌ خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت.

ساوری بیان کرد: هنرمندان کشورهای همسایه هم از جمله افغانستان، قزاقستان و ترکمنستان در غرفه‌های صنایع دستی خارجی مستقر خواهند شد و به معرفی آداب‌ و رسوم و فرهنگ خود خواهند پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان‌ عنوان کرد: در کنار سایر گروه های موسیقی از خوانندگان مطرح کشور دعوت شده تا هر شب برنامه ای اجرا کنند.

ساوری افزود: ایجاد شور و نشاط اجتماعی خواست دولت و نیاز مردم است و معرفی گلستان به سبب داشتن پتانسیل و ظرفیت‌های بی بدیل  از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره خواهد بود.

گفتنی است این جشنواره با شعار حمایت از جبهه مقاومت اسلامی و با حضور خانواده شهید سردار حاج‌ قاسم سلیمانی از  ۲۹ آبان تا سوم آذر ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی گرگان برگزار خواهد شد.

پایان پیام/ ۸۳۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند
Next post وزیر به دنبال احیای طرح 12 سال پیش؛ درس خواندن بچه‌ها 3 سال با یک معلم