۱۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان فارس به شبکه ملی اطلاعات پیوستند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان فارس همزمان با افتتاح پروژه‌های ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز جهانی ارتباطات خبر داد.

۱۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان فارس به شبکه ملی اطلاعات پیوستند

به گزارش جشنواره وب از شیراز، حمید سلیمان‌پور با اشاره به برگزاری آیین افتتاح هفت پروژه مهم ارتباطی و زیرساختی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز جهانی ارتباطات با حضور رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهارداشت: در استان فارس نیز امروز به صورت همزمان و از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس و با حضور مسئولین استانی، پروژه‌های ارتباطی استان فارس افتتاح شد.

وی افزود: در مراسم افتتاحیه امروز 147 روستای بالای 20 خانوار استان فارس از طریق احداث و ارتقای بیش از 85 سایت تلفن همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و دسترسی حدود 50 هزار نفر از اهالی این روستا‌ها به خدمات این شبکه و اینترنت پرسرعت همراه فراهم شد.

سلیمان‌پور میزان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از پروژه ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت در روستا‌ها را مبلغ 350 میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اتصال شهرستان کازرون به پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها که با پیشرفت 70 درصدی همراه بوده و در حال تکمیل است و آغاز اجرای مراحل اتصال شهرستان مرودشت به پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها که در مجموع با اعتبار 90 میلیارد تومان صورت می‌گیرد را پروژه مهم دیگری برشمرد که با اجرای این طرح، اینترنت پرسرعت و با کیفیت با سرعتی بیش از 80 برابر میانگین سرعت فعلی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: شهر‌های آباده، فسا، جهرم و لار چهار شهر دیگر استان هستند که در مرحله انعقاد قرارداد برای اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها قرار دارند و به زودی اجرای پروژه در این شهر‌ها نیز آغاز خواهد شد.

پایان پیام/ ف  

دیدگاهتان را بنویسید

Previous post بازدید رئیس جمهور از طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان
Next post اکثر انگلیسی‌ها نظر منفی به ریشی سوناک دارند